Stylové a pohodlné: Designové sedačky a pohovky pro moderní interiéry


Úvod

Moderní interiéry se stávají stále oblíbenějšími a s nimi i designové kousky, které jejich majitelé do svých domů a bytů rádi umisťují. Mezi nejvyhledávanější patří sedačky a pohovky, které nejenže působí stylově, ale také nabízejí vysokou pohodlnost a komfort. V dnešním článku se podíváme na některé z nejpopulárnějších designových modelů, které se staly kultovními kousky a jsou žádané po celém světě.

1. Eames Lounge Chair a Ottoman

Eames Lounge Chair a Ottoman jsou bezesporu jedním z nejznámějších kousků moderního designu. Tento model navrhli manželé Charles a Ray Eamesovi v roce 1956 a od té doby se stal ikonou mezi nábytkem. Jeho tvar a materiál jsou inspirované tradičními anglickými křesly, avšak Eamesové přidali svůj osobitý styl, který se projevil v použití moderních materiálů jako je kůže a dřevo. Eames Lounge Chair a Ottoman jsou dnes velmi žádané a jejich cena se pohybuje v tisícovkách dolarů.

Zobrazit model Eames Lounge Chair a Ottoman na Brega.cz

2. Le Corbusier LC2 a LC3

Le Corbusier LC2 a LC3 jsou dalšími kultovními kousky moderního designu. Tyto sedačky navrhl švýcarský architekt Le Corbusier spolu se svými kolegy v roce 1928 a od té doby se staly symbolem moderní architektury a designu. LC2 a LC3 jsou charakteristické svým minimalistickým stylem, čistými liniemi a použitím chromovaných trubkových konstrukcí. Tyto sedačky jsou k dispozici v mnoha různých variantách, od pohovky až po křeslo a jejich cena se pohybuje v řádu desítek tisíc korun.

Zobrazit model Le Corbusier LC2 na Brega.cz

3. Egg Chair

Egg Chair neboli Vaječné křeslo je dalším ikonickým kouskem moderního designu. Tuto sedačku navrhl dánský designér Arne Jacobsen v roce 1958 pro hotel Radisson SAS v Kodani. Egg Chair je charakteristický svým kulatým tvarem a vysokou opěrkou hlavy, která poskytuje vysokou míru komfortu. Křeslo je k dispozici v mnoha různých barvách a materiálech, a jejich cena se pohybuje v řádu desítek tisíc korun.

Zobrazit model Egg Chair na Brega.cz

Závěr

Závěrem lze říci, že designové sedačky a pohovky jsou nejenom stylovým, ale také praktickým prvkem moderního interiéru. Tyto kousky nábytku nejenom působí vkusně, ale také nabízejí vysokou pohodlnost a komfort, což je velice důležité pro každodenní používání. Pokud hledáte nábytek, který vám bude dlouho sloužit a zároveň bude ozdobou vašeho interiéru, určitě se zaměřte na designové sedačky a pohovky, které jsou nejenom kvalitní a pohodlné, ale také stylové.